Psikolojik Testler

Depresyon Testi

Depresyon Testi hastalığın semptomları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Bilindiği gibi depresyon çağımızın en yaygın psikolojik hastalıklarından birisidir. Ancak aynı zamanda tedavi edilebirliği en yüksek olduğunu da belirtmek gerekiyor. Test sonucunuzda Çok Şiddetli depresyonda olduğunuz ortaya çıkarsa profesyonel destek almayı tercih etmelisiniz. Eğer intihar, kendinize zarar verme gibi düşünceleriniz varsa en yakın sağlık kurumuna gitmelisiniz. Unutmayın ki problemlerimizi yalnızca zamana bırakarak değil, konuşarak çözebiliriz.

Yapılan geçerlik ve güvenirlik çalışmarına göre testin doğru sonuç verme oranı %93 olarak hesaplanmıştır. Testin güvenirliği 300 denek üzerinde yapılan çalışmalara göre hesaplanmıştır.

Testte yer alan seçenekleri soru türüne göre düşünerek cevaplamalısınız. Kararsızım şıkkı “biraz-bazen” anlamlarına da gelebilir. Unutmayın ki bu test yalnızca ufak bir yol göstericidir. Size asla gerçek bir tanı koyma amacıyla kullanılamaz. Testte ki soruları cevaplarken son 2 haftanızı göz önüne alarak cevaplamaya özen gösteriniz. 

İşlerimi eskisine göre daha yavaş yapıyorum.

Geleceğe karşı umutsuzum.

Dikkatimi toplamakta zorluk çekiyorum.

Hayattan zevk almıyorum.

Karar vermekte güçlük çekiyorum.

Yaşama sevincimi kaybettim.

Kendimi çaresiz ve üzgün hissediyorum.

Kendimi sürekli huzursuz hissediyorum.

Kendimi yorgun hissediyorum.

Basit şeyleri bile yapmak için çok çaba harcamam gerekiyor.

Cezalandırıldığımı düşünüyorum.

Kendimi başarısız hissediyorum.

Kendimi yaşayan bir ölü gibi hissediyorum

Uyku düzenim bozuk. (Çok fazla ya da çok az uyumak)

Yazar Hakkında

Psikolojiktir

Site yöneticisi. Alandan olduğu için sitedeki bütün içerikler en son yöneticinin onayından geçirilerek yayınlanır. Alanla ilgili bilgileri, 4 yıllık lisans ve 2 yıllık çalışma hayatının getirdiği deneyimleri birincil ağızdan paylaşmaktadır.

Yorumlar

  • Depresyonda olduğumu öğrendim ve hemen depresyon makalelerinizi okudum . Çok faydasını görüyorum .

  • Depresyon başlangıcı dedi ama teşhis falan ben öyle ilaç yanlısı olan bi insan değilim. Yazılarınıza biraz daha yoğunlaşmaya karar verdim adamsınız

  • şu testleri ne zaman çözersem çözeyim şiddetli depresyonda çıkıyorum, ne zaman bitecek bu çile..

    • Depresyon yaygın olduğu gibi, tehlikeli de bir hastalıktır. Genellikle tedavi oranı çok yüksek olduğunda profesyonel destek almalısınız.

  • off kendimi çok kötü hissediyorum ve bundan bir türlü kurtulamıyorum. hayatta hiçbir şeyden zevk alamıyorum.

Yorum Yap