Kişisel GelişimPratik Bilgiler

Kendinizi Daha İyi Hissetmenin 15 Hızlı Yolu

 1. Güne iyi hissederek başla. Daha erken kalkmanız gerekse bile, kendinizi iyi hissedebileceğiniz şeyleri yaparak başlayın güne.
 2. Yeterince uyu. Dinlenmiş, uykunu iyi almış bir şekilde güne başlarsan hem daha enerjik olacaksın, hemde daha rahat çalışacaksın.
 3. Uyanınca duş al. Bu hem uykunun açılmasını sağlayacak, hem de kendini daha rahatlamış hissedeceksin.
 4. Nefes al. Periyodik olarak yavaş ve derin nefesler alarak akciğerlerinizi oksijen ile doldurun. Bu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.
 5. Fazla zamanlama yapmayın. Bu stresin önlenmesine yardımcı olur ve kontrolün sizde olduğu hissi yaratır. Koşuşturma hissini azaltmanın yollarını bulun.
 6. Zihninizi boşaltın. Bir etkinlik veya işten diğerine geçmeden önce birkaç dakika zihninizi boşaltın ve rahatlamaya çalışın. Bu daha rahat odaklanmanıza yardımcı olacaktır.
 7. Yürüyün. Yürüyüş ya da koşu yapmak için özel vakit ayıramıyor olabilirsiniz. O halde arabanızı daha uzak bir yere park edin ya da otobüsten sonraki durakta inin.
 8. Herkese gülümseyin. Bir başkasına gülümsediğinizde, çoğu zaman geri gülümseyeceklerdir. Sizinle göz teması kuranlara samimiyetinizi anlatmanın hızlı bir yoludur. Bu size iyi hissettirebilir.
 9. Teşekkür edin. İnsanlara teşekkür edebilecek fırsatlar arayın.  Ne kadar çok takdir ederseniz o kadar çok kişi sizin için güzel şeyler yapmaya çalışacaktır.
 10. Empati gösterin. Her durumda kendinizi karşınızdaki insanın yerine koymaya çalışın ve daha sonrasında karar verin. Bu sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacak.
 11. Anı yaşayın. Nerede olursanız olun ve ne yaparsanız yapın o anın farkında olmaya çalışın.
 12. Yaptığınız işlerden gurur duyun. Elinizden gelenin en iyisini yapmak size başarı ve kendine saygı duygusunu verecektir.
 13. Daima dürüst olun. Karşınızdaki insanların kırılabileceği durumlarda biraz daha yumuşak davranmalısınız. Sonuçta patavatsız olmak ile dürüst olmak arasında ince bir fark var…
 14. Yeni şeyler öğrenin. İnsan adeta öğrenmek için inşa edilmiş bir yapı ve bilmediğimiz çok şey var. Öğrenmek hayatı daha ilginç ve heyecan verici kılacak sizin için.
 15. Sık sık gülmek. Gülmek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar, ayrıca sağlık açısından bir çok faydası vardır. Yüzünüzde ki gülümseme çevrenizdeki insanlarında tebessüm etmesine yardımcı olabilir, unutmayın gülmek bulaşıcıdır 🙂

Etiketler

Psikolojiktir

Site yöneticisi. Sitedeki bütün içerikler en son yöneticinin onayından geçirilerek yayınlanır. Bilgi ve deneyimlerini ilk ağızdan paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close