Psikolojik Testler

Bipolar Bozukluk Testi

Bipolar bozukluk testinde yer alan sorular hayatınızın büyük bölümünde kendinizi nasıl hissettiğinizi ve davrandığınızı ifade eder. Test 18 yaşından büyük ve en az bir depresyon geçmişi olan bireylerde daha doğru sonuçlar vermektedir. Örnek; Çok mutlu – Çok mutsuz olduğum dönemler oluyor türevi sorularda sorulmak istenen; 1-2 ay boyunca çok mutlu oluyorum, ancak sonraki birkaç ay çok mutsuz olduğum oluyor. Eğer bu durum sizde hiç yaşanmıyorsa “Asla” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Unutmayın ki bu test kesin bir tanı koyabilmek için yeterli değildir. Yalnızca sizin bu konuda bir fikir sahibi olabilmeniz amacıyla hazırlanmıştır.

Bazı dönemler normalden çok daha fazla ve hızlı konuştuğum oluyor.

Çok fazla hareketli olduğum ve her zamankinden daha aktif olduğum dönemler oldu.

Kendimi çok hareketli ve huzursuz hissettiğim zamanlar oluyor.

Cinsel arzularım her zamankinden daha çok.

Hiçbir sebep olmamasına rağmen kızgınca ve düşmanca davranıyorum

Kafamın durgun olduğu - çok yaratıcı olduğu dönemler vardır. (Bazı zamanlar durgun, bazı zamanlar ise müthiş yaratıcı ve aktif)

Bazen insanlarla vakit geçirmekten çok hoşlanıyorum - bazen bütün insanlardan uzaklaşıp sadece yalnız kalmak istiyorum.

Çok iyimser - çok karamsar olduğum dönemler oluyor.

Güldüğüm, şakalar yaptığım - sürekli olarak ağladığım dönemler oluyor. (Mesela 1 ay müthiş gülerken eğlenirken, diğer ay boyunca ağlamak)

Kendime aşırı güvendiğim - kendime güvenimin hiç olmadığı dönemler yaşıyorum.

İnsanlar benim tutarsız biri olduğumu düşünüyorlar.

Duyguların çok inişli çıkışlı. Diğer insanlar gibi sürekli huzurlu veya mutlu olamıyorum.

İntihar etmeyi düşündüğüm dönemler oluyor.

Evde duramadığım, sürekli dışarıda vakit geçirmek istediğim, kıpır kıpır hareketli zamanlarım oluyor.

Bu durumlar 17-18 yaşlarından beri devam ediyor.

Etiketler

Psikolojiktir

Site yöneticisi. Alandan olduğu için sitedeki bütün içerikler en son yöneticinin onayından geçirilerek yayınlanır. Alanla ilgili bilgileri, 4 yıllık lisans ve 2 yıllık çalışma hayatının getirdiği deneyimleri birincil ağızdan paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

8 Yorum

  1. Doktorum yaklaşık 4 ay önce teşhis koymuştu aslında. Sırf merak ettiğim için bu bipolar bozukluk testi ni çözdüm. Sonuç yüksek düzeyde bipolar bozukluğa sahip olabileceğimi söylüyor. Tutarlı bir test olmuş, sonuç doğru. Gerçekten zor bir kişilik bozukluğu, sonucu benim gibi çıkan arkadaşlara kesinlikle tedavi olmalarını tavsiye ediyorum

    1. cemal merhaba kardeşim numaran varsa konuşalım bendede aynısı var nerden başlıyacağımı bilemiyorum boş zamanlarımı boş değerldiriyorm çizgiyi çekemiyourm kendime bi türlü 16 aşından beri devam ediyomuş

  2. Kasım 2016 da bu hastalığı geçirdim.23 yaşındayım. Hafif Bi polar bozukluk belirtileri dedi test. Diğer hastalıklarla karışmış olabilir dedi. Muhtemelen tedavi gördükten sonra hastaligin belirtilerini minimuma indirdiğim için böyle söyledi test. Gayet normal. Sorularınız varsa alabilirim. Cümleten geçmiş olsun.

  3. Yüksek düzeyde bipolar bozukluk demek mümkün diyor cidden bu doğru mu aileme nasıl anlatıcam nasıl yardım alacak birkaç gündür ağlıyorum inanmak istemiyorum ama arkadaşlarım doğrudur diyor nolur hata diyin?

  4. orta düzeyde bipolar bozukluk belirtisi.. şaşmamak gerek. aniden değişen ruh halimi buna mı bağlamam gerekiyor. acaba diye soru uyandırıyor kafa da..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close