Psikolojik Testler

Şizofreni Testi

Bu test insanlara fikir sunması amacıyla hazırlanmıştır. Şizofreni belirtileri göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Testten alacağınız skor size tanı koyabilmek için yeterli değildir. Alacağınız skor size şizofren olup olmadığınız konusunda ipucu verebilir.

[wp_quiz_pro id=”1346″]
Etiketler

Psikolojiktir

Site yöneticisi. Sitedeki bütün içerikler en son yöneticinin onayından geçirilerek yayınlanır. Bilgi ve deneyimlerini ilk ağızdan paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

22 Yorum

 1. Zannersem şizofreni testleri arasında en tutarlı sonucu veren test bu oldu. Genelde çoğu sitede yer alan testlerin sonuçları oldukça saçma çıkıyordu. Onedio tarzı sitelerden hiç bahsetmeye bile gerek duymuyorum. Şizofreni gerçekten ciddi bir hastalık. Profesyonel destek almadan yaşamını devam ettirebilmek oldukça zor. Benim gibi şizofren olan arkadaşlara tavsiyem kesinlikle profesyonel destek alın. En azından günlük yaşamınızı kolaylaştıracak, topluma daha rahat adapte olacaksınız. Sanrılarınız ile daha kolay mücadele edebileceksiniz. Şizofreni testi söylendiği gibi size yalnızca bir fikir sunabilir, ama yüksek puan aldıysanız hiç düşünmeden bir doktora gidin

 2. Test sonucu tutarli gibi duruyor. Sanirsam site yeni gibi. Bu tarz testlerin ve iceriklerin devamini bekliyorum. Bu site bu sene icinde patlar gider benden soylemesi… 🙂

 3. Şizofreni hakkında bir çok tahminim vardı, aslında bu konuya hakimdim ancak belirli şeylerin oturması içinde destek şeyler gerekiyor. İşte onları hem bu site de hem de üstelikte bu testte de buldum. Çok farklı birseylerle karşılaşmadım açıkcası , zaten olması gereken de bu olmalıydı . İşte o zaman dedim ki bu sitenin içerikleri değil kendisi bile çok iyi ve o andan beridir bu sitedeyim . Bu keşif sanki uzun zaman gibi görülmüş olabilir ancak bi gün anca ve keşke dahada önceden keşfetmiş olmaydım. Herseyi çok doğru, diğer sitler ile de karşılaştırma yapıyorum . Çok güncel ve herkese hitap eden profesyonelce bir site . Teşekkürler tüm yazarlarınıza.

 4. Şizofreni olma riskim varmış , biliyorum var ama sizin diğer yazılarınızı okumak için çok vaktim yok aslında diyebilecek tembellikte biriydim fakat zaten kuşkularimdan dolayı yaptıgım için bu testi hemen girip bakmak istedim ama ellerim gistse de gözlerim gitmiyordu . Okumak sanki dünyanın en zor işi gibi , halbuki kaçtane gereksiz kişilerin fotoğraf altındaki yazılarını okuduk kim bilir . Nedense aklıma bu geldi ve okuyayım en azından bir gün biri birseyler gevelerse ve hatırlamasam bile şöyle bir site var oradan oku derim diye . Neyse en son okudum ve bir süre kendim ile kıyasladım bu bulguları . İlk okumamda sanki herşey bende var gibi geldi ama dürüst değildim kendime sonra tekrar okudum ve bir değerlerlendirme daha yaptım ve şuan şunu diyebilirim ki gidin okuyun iki testle bırakmayın ama kendinize dürüst olun . Belki birileri bu test saçma ben şizofreni çıktım diyor ya aslında onlar kendilerine dürüst olmayanlar . Çünkü ben de böylesi bir düşünce ile giriştim ve az önce tekrar yaptım testi , sonuç ise konuyu okuyarak hakim olduğum gibi şizofreni olmadığım sonucuydu. İşin komik tarafı depresyonda olma ihtimalim gibi bir yazı ile karşılaşmamdı . Komik olsun diye yapılmış birşeydi belki ama sanırım depresyondayım da sayın yazar . Onu da okudum, Depreyondayım unutuldum . Belki bu yazıyı bile bu ruhsal depresifliğim yüzünden yazıyorum kim bilir. Şunu da söyleyeyim . Burada keninizde bir sıkıntılı durum gördüyseniz bir doktora görünün ben öyle yapacağım.

 5. şizofreni hakkında gerrek bilgisel açıadn gerekse bu test ile çokça bilgi edindim harbiden işi hakkıyla yapıyorsunuz, test sonuçlarından korktum biraz aslında, psikiyatrik ve psikolojik destek çok önemli bu işte kontrol olmayı düşünüyorum, gerçi tanısı öyle kolay konulan bişey değil ve bu toplumda bu hastalığın başına gelmesinden de korkmuyor değil insan, çevre çok kötü allah hepimizi korusun teşekkürler

 6. Gördüğüm en iyi şizofreni testlerinden birisi bu. Bir psikolog olarak en temel noktalara değindiğini düşünüyorum.

 7. Bu şizofreni testinden sonra psikoloğa gittim ve şizofreni başlangıcı olduğunu öğrendim işinizi iyi yapıyorsunuz

 8. Bu şizofreni testi sayesinde oldukça güzel ve elverişli bilgiler edindim. Bu vakte kadar şizofreni hakkındaki bilgilerim doğru değilmiş , yanlış bildiklerimi düzelttim. İş arkadaşlarımızla konuşurken şizofren derdik birbirimize, nerden bilebilirdim böyle bir hastalık olduğunu 🙂 Sizlere teşekkür ederim.Özellikle şizofreni testi ni hazırlayan kişiye…

 9. Şizofreni testinde çıkan sonuç büyük ihtimalle tutarlı. Çevremdeki arkadaşlarım ve ailem şizofreni olabileceğimi söyledikten sonra bu testi çözmek istedim. Bu şizofreni testinden sonra kesinlikle profesyonel bir yardım alacağım kanısına vardım.

 10. Şizofreni testinde çıkan sonuç beni ciddi anlamda çok etkiledi. Bu işi çok iyi yapıyorsunuz , sizin sayenizde hastalığımın farkında vardım. Sitenizde dolaşarak bu hastalık konusunda daha çok bilgi edindim. Şizofreni şüphesi olan bütün arkadaşlara sesleniyorum , bu şizofreni testinin sonucunda sonuç tutarlı ise profesyonel yardım kesinlikle almalısınız. Öncelikle siteden bilgi alıp gitmenizi öneriyorum ki hastalığınızın farkında olasınız. Çok teşekkürler…

 11. Bu şizofreni testi sayesinde bazı bulguların farkına vardım ve şüphelendim. Bütün gün sitenizde bu hastalıkla ilgili araştırmalarımı yaptım ve profesyonel bir yardım almaya karar verdim. Allah herkese şifa versin çok kötü bir hastalık fakat bu hastalığın ortadan kalkması için profesyonel yardım şart. Bu site önüme çıkmasaydı hastalığımın farkına varmayabilirdim. Çok teşekkürler Allah razı olsun..

 12. Sayfanızdaki şizofreni testini yaparak hastalık belirtilerimin olup olmadığını kontrol ettim.Şizofreni testini arkadaşlarıma önererek sevdiğim insanların da kendilerini kontrol etmelerini sağladım.Günümüz insanları için bu şizofreni testinin çok yararlı olduğunu düşünüyorum.Şizofreni testini hazırlayan ve düzenleyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Allah bu şizofreniden hepinizi korusun.

 13. Biz aslında yokuz. Bu test tamamen senin hayal ürünün desek yeridir. Teste göre şizofren olduğun neredeyse kesin. Elbette bu ölçek ile tanı koyabilme şansımız yok. Ancak testten bu skoru alan birisi kesinlikle profesyonel destek almalıdır. Senin için durum bir ihtimalden daha fazlası. dedi napmalıyım

  1. Merhabalar Bay X, testin sonucuna göre yüksek düzeyde şizofreni belirtilerine sahipsiniz. En kısa zamanda hastaneye gidip profesyonel destek almalısınız. Unutmayın ki bu test tanı amaçlı kullanılamaz, tanıyı doktorunuz koyabilir.

 14. Şizofreni Testi
  Skor: 50
  Hafife alınmayacak kadar yüksek bir skor. Elbette bu test ile kesin konuşabilmek mümkün değil. Ancak şizofreni konusunda şüpheleriniz varsa, sitemizdeki diğer yazıları da inceleyebilirsiniz. nasıl yani neyim ben şizofren mi

  1. Merhabalar, bu teste göre kesin olarak şizofren olduğunuzu söyleyebilmek mümkün değildir. Yaşınızın kaç olduğu oldukça önem taşımaktadır. Eğer 16 yaş ve altı iseniz, henüz bu tanıyı koyabilmek için erken. Puanınız fazla yüksek değil, bu yüzden endişelenmeyi gerektirecek bir durum yok. Eğer yaşınız 18-19 ve üzeri ise bir psikiyatra gitmeyi düşünebilirsiniz.

 15. %90 çıkti ve bir psikoloğa görünmemi soyledi. Ama ben gitmek istemiyorum. Ben böyle mutluyum. Hastaysam bile hastalığimla barisigim, mutluyum.

  1. Tuğçe Hanım merhabalar, testin tanı koyma amacıyla kullanılması etik değildir. Test sonucunuza göre bazı belirtilerin sizde görüldüğü aşikar, ancak bu şizofren olduğunuzu kesin kılmıyor. Psikiyatra giderek profesyonel destek alabilirsiniz. Şizofreni ileri ki yaşlarda bireylerin hayatını ciddi anlamda sekteye uğratan bir bozukluktur. Sağlıklı günler.

 16. 28 yaşında hala üniversiteyi bitirmemiş biri olarak ve mesleğim gereği tasarım ve resim ile ugrastigim için topluma uyum sağlayamıyorum. Bu yüzden şizofren miyim? Diyerek testinizi çözdüm. Fakat sonuç beni korkuttu. Skor 50 çıktı. Eğer şizofren İsem ve bu kesinleşir ise beni elektrikli sandalyeye mi yatıracaklar veya demir yataklarda kollarımdan ve ayaklarımdan bağlayıp işkence mi edicekler. Sonra yüzde doksan deli raporu verip beyin yakan ruhsuz yapan ilaçlara bağımlı dışarı mı salıcaksınız. Yok canım ben böyle çılgın tasarımcı olarak iyiyim size bütün hastalıklar ve korkunç cozumleriniz ile başarılar dilerim. …

  1. Merhabalar, öncelikle bu testin kesinlikle teşhis koyma amacıyla kullanılamayacağını belirtmek isterim. Yalnızca çok yüksek skorlara ulaşan kullanıcılar bir doktora gitmeyi tercih edebilirler. Sizin skorunuz risk teşkil eden bir skor değil. Kişilik yapınız veyahut içinde bulunduğunuz dönemden dolayı böyle bir skor almış olabilirsiniz. Ayrıca şizofreni tedavisinde bahsettiğiniz yöntemlerin hiçbiri kullanılmıyor. Bu söylediğiniz bilgiler her nereden duyduysanız kesinlikle doğruluk payı bulunmayan bilgiler. Şizofreni hastaları düzenli ilaç kullanımı ile hayata adapte olabilir ve yaşamlarına devam edebilirler. Sizinde söylediğiniz gibi toplumla uyum problemleri yaşıyorsunuz, bu durumu direkt olarak şizofreniye bağlamak doğru olmayacaktır. Ayrıca şizofreni oldukça ciddi bir hastalıktır. Eğer şizofren olsaydınız yüksek olasılıkla bu yaşınıza kadar çoktan fark edilirdi bu durum. Şizofren hayatın belli bir döneminde tam anlamıyla bireye darbe yapan ve hayatını alt üst eden bir hastalıktır. Arda Kural gibi şizofreni olan ünlülerin hayatlarının bir anda nasıl değiştiğini incelerseniz, bu hastalığın basit bir “farklı olma” durumu olmadığını anlayacaksınız. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close
Close