Psikolojik Testler

Yeme Bozukluğu Testi

Yeme bozukluğu toplumda %3 oranında görülen ciddi bir hastalıktır. Profesyonel destek almadan tedavi olma olasılığı oldukça düşüktür. Aynı şekilde tedavi edilmediği zamanlarda ölüm ihtimali de yüksektir. Bu test yalnızca bir fikir oluşturması açısından hazırlanmıştır. Kesinlikle tanı amaçlı kullanılamaz. Testte yer alan tıkınırcasına yeme, aşırı yeme hakkında bilmeniz gerekenler; aşırı yeme durumu herkes yarım ekmek yerken, bir ekmeği bitirmek değildir. Herkesin yarım ekmek yediği zamanlarda sizin 4-5 ve üzeri ekmek yemeniz demektir. Yani gerçekten “aşırı” yemekten bahsediliyor. Testi yapmadan önce bunu göz önünde bulundurarak işaretleme yapınız.

Birçok kez aşırı miktarda yemek yediğim oldu. (Normalde insanlar 1 hamburger yerken 3-4 tane yemek gibi)

2 saat içerisinde normal insanların yiyebileceğinden çok daha fazla yemek yediğim olmuştur. (Yeme krizi. Uzun süre aç kalma gibi nedenlerden dolayı değil.)

Aşırı yemek yediğim zamanlarda kendimi kontrol edemediğim duygusunu yaşadım. (O an sadece yedim, kendimi bir türlü durduramadım)

Tıkınırcasına (aşırı) yemek yerken çok daha hızlı yerim.

Kusacak noktaya gelene kadar yemeye devam ederim.

Yedikten sonra kendimi suçlu hisseder ve kendimden tiksinirim.

Tıkınırcasına yerken utandığım için yalnız yemek yerim.

Tıkınırcasına yemek beni endişelendiriyor.

Aşırı yeme krizlerim en az 3 aydır devam ediyor.

Aşırı yeme krizlerim haftada en az 1 defa oluyor.

Tıkınırcasına (aşırı) yeme krizleri ne sıklıkta yaşanıyor?

Etiketler

Psikolojiktir

Site yöneticisi. Alandan olduğu için sitedeki bütün içerikler en son yöneticinin onayından geçirilerek yayınlanır. Alanla ilgili bilgileri, 4 yıllık lisans ve 2 yıllık çalışma hayatının getirdiği deneyimleri birincil ağızdan paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close